6 Ocak 2011 Perşembe

Assouline / BebekGeçen pazar, sabah erken kalkıp havayı da güneşli görünce, Bebek'te açılan butik kitapçı Assouline'i keşif için ideal gün olduğuna karar verip hemen çıktık dışarı. Önce, üniversite yıllarımızın da nostaljisini yapıp, Bebek Kahve'de güzel bir kahvaltı, uzunca bir çay-kahve-gazete-dergi faslının ardından asıl hedefimiz olan Assouline'e yöneldik. Ancak yeni yılın ikinci günü olmasından dolayı mı, yoksa her pazar böyle mi bilmiyorum, mağaza kapalıydı. Bu seferlik güzelim kitapları vitrinden incelemekle yetinmek zorunda kalıp, ilk fırsatta tekrar gelmeye karar verdik.
Küçük bir teselli olarak -her nekadar artık macaron'suz yaşayamayan bir milletin fertleri olsak da, "Macaron Paris'te güzel, Bebek'e gelmişken bedem ezmesi yenir" deyip- tatlı tercihimizi Ladurée yerine Meşhur Bebek Badem Ezmesi'nden yana yaptık:)

NOT: Assouline, asıl şubesi Paris'te olan, moda, sanat, mimari vb. konularda "hard cover" kitaplar bulabileceğiniz yepyeni bir kitap butiği. Kitap dışında çok şık hediyelik ürünler de satılıyor. Keyifle oturup kitapları inceleyebileceğiniz bu harika dükkana mutlaka uğramanızı tavsiye ederim:)
Adres: Cevdet Paşa Cad. No: 25/A, Bebek. 

5 yorum:

Nihan SARI dedi ki...

İstanbul a gelince ilk uğrayacağım yer olacak Assouline.bilgi için teşekkürler Ayşe.

Lotus dedi ki...

Ayşe'cgm, Pazar günleri kapalı, diğer günler de 19:00 da kapıyorlar. İlk açıldığı haftalarda bir kaç kez uğradım, beğendiklerim Hakan'ın görmesi gereken kitaplardı ama açık olduğu saatlerde orada olamadı:( Sevgiler

Meyra dedi ki...

içinde kitap olunca tabiki gidilir..ilk fırsatta gelip uğrayacağım listesine aldım bile;) tşekkürler paylaşımınız için.

burçak yıldırım dedi ki...

"her nekadar artık macaron'suz yaşayamayan bir milletin fertleri olsak da" , kendi içinde birçok anlam barındıran bu sözü çok sevdim.

Abuk Kraker dedi ki...

Pazar günleri çalışma saatleri 12:00-18:00 imiş.Belki siz 12'den önce gitmiş olduğunuz için kapalıdır.