12 Aralık 2010 Pazar

Oldies (but goldies)

Anadolu Yakası'nın en yeni, en küçük, en sevimli alışveriş merkezi, bundan 7-8 ay önce bizim evin hemen yakınında açıldı; Kozzy AVM. Aslında burası, zengin programlı tiyatro salonu, sinemaları ve sergi salonuyla alışverişten çok bir kültür merkezi niteliğinde. Beş dakika öncesinden karar verip, sinema-tiyatroya gidebilme lüksünü yaşattığı için de bizim son zamanlardaki favorimiz.
Kozzy'nin içinde cafe ve fast food'çuların yanı sıra, çok şık, değişik konseptli bir de restoran var: Oldies. Burası şöminesi, deri koltukları, ahşap mobilyalarıyla, klasik İngiliz stilinde dekore edilmiş hoş bir yer. Restoranın bir bölümünde satılan antika ev aksesuarları ve erkek giyim ürünleri ile farklı bir konsepti var. Asıl hoşluğu ise, bir süredir cuma ve cumartesi geceleri Serdar Şensezgin'in yaptığı canlı müzik. Biz kalabalık bir grup gittik ve gerçekten eğlendik. Serdar Şensezgin, Santana'dan Fikret Kızılok'a, Pink Floyd'dan MFÖ'ye, Cat Stevens'dan "Batsın Bu Dünya"ya uzanan bambaşka tellerden, tamamen kendi mood'una göre çalıp söyledi. "Bütün eller havaya" ortamı yaratmaya çalışmadan, son derece keyifli bir gece geçirtti bize. Böyle bir akşamın sonunda, bırakın köprü trafiğine girmeyi, arabaya bile binmeden yürüyerek eve dönmek de gecenin ekstra bonus'u oldu.
Anadolu Yakası'nda oturup, Eylül ve Ece bar (Şensezgin bir zamanlar buralarda çalardı) havasını yaşamak isteyenlere tavsiye edilir.

NOT: Bu post, sevgili arkadaşlarım; bayan Ö, bayan Ş, bayan A, bayan H, bayan Y, bayan S ve bayan Z'ye ithaf edilmiştir:)

8 yorum:

Lavanta Bahçesi dedi ki...

info için teşekkürler .)

Müge Hestbaek dedi ki...

Ayşecim,
Eve giderken Kozzy'nin önünden her geçişimizde ''Acaba burası nasıl bir yer, bir ara girelim.'' diyor ve bir türlü vakit bulup gidemiyoruz. Hoş olduğunu ve tiyatro merkezi olduğunu duyduğuma sevindim. Canlı müzik fikri de çok hoş. Belki bir dahaki kahve keyfimizi orada yaparız ne dersin?

Ayşe Şakarcan dedi ki...

Lavanta bahçesi; rica ederim:)

Müge; yer farketmez, önümüzdeki günlerde içelim artık kahvemizi:)

Müge Hestbaek dedi ki...

evet evet yarın konuşalım :)

Meral Erdoğan dedi ki...

ayse'cigim ne cok ozlemisim...

Lotus dedi ki...

Aaaaa:))
Ben de, neden benim haberim yok diye kıskançlıktan çatlayan N.:)

Ayşe Şakarcan dedi ki...

Müge, tamamdır:)

Meral; ben de az önce senin post'unu görüp "umarım artık dönmüştür" diye geçirdim içimden:)

Bayan N; inan İstanbul'da olup olmadığını dahi bilmiyordum, sanırım kimse de bilmiyordu...

zeynep dedi ki...

anlattığında göre harika bir yer burası.. şuan kalkıp benim de yürüme gidesim var oaraya:)