18 Şubat 2010 Perşembe

Bir Anadolu Yakası klasiği: J Burger

 
Eski bir Anadolu Yakalı olarak, çocukluğumdan beri gitmeyi en sevdiğim yerlerden biridir Jumbo, son yıllardaki adıyla J Burger. Daha Türkiye’de Mc. Donalds‘ın bile olmadığı yıllardan beri, Cemil Topuzlu Caddesi’nde Büyük Kulüp’ün tam karşısındaki küçük dükanında, hiç değişmeyen lezzetteki hamburgerleriyle kendine bir müdavim ordusu yaratmayı başarmış, buna rağmen şubeleşme, büyüme gibi sevdalara kapılmamış, kişilikli bir pub/hamburgerci... Ben evlendikten sonra, önce bay H’yi daha sonra da Can’ı birer J Burger -bizim aramızdaki adı hala Jumbo’dur- fanatiği yapmayı başardım. Menü temel olarak hamburger çeşitlerinden oluşuyor. Ama sosis spesiyal ve şinitzel gibi birkaç farklı seçenek de var. Bizim favorilerimiz beef ve şark burger. Açlık seviyenize göre seçeceğiniz tek veya çift katlı hamburgerlere asıl lezzetini veren ise, J Burger’in alamet-i farikası sosu. Kimsenin sırrını çözemediği bu sos, home made, yarı saydam, şekerli bir tür mayonez. Bu sosa, dolayısıyla J Burger’e kayıtsız kalmak mümkün değil. Ya çok seversiniz ya da nefret edersiniz. Henüz tatmadıysanız ve tutucu bir damak zevkiniz yoksa mutlaka deneyin derim.

Adres: Cemil Topuzlu Cad. No: 51, Çiftehavuzlar.

11 yorum:

Burcu dedi ki...

Bir haftada 3 duyuşum denemem farz oldu sanırım Ayşe :))

Ayşe Şakarcan dedi ki...

Dene Burcucum, ama dediğim gibi ya çok seversin ya da nefret edersin:)

Dudu dedi ki...

Jumbo dedin beni paramparca ettin burada:D Galiba bal var o sosun icinde. Olsa da yesek :)

Lezzet Dedektifleri dedi ki...

Bahar burayı kaçırmış olamaz, eve de yakınmış çünkü :)

Ayşe Şakarcan dedi ki...

Dudu, boşver, Amsterdam'daki ayaküstü satılan kızarmış patateslerin sosları da çok güzel, bak ben de şimdi onu özledim:)

Pınar, tabii Bahar bilir, onların neredeyse tam karşısı:)

Lezzet Dedektifleri dedi ki...

evet evet, ilk fırsatta gidelim , hatta hep beraber gidelim :)

Ayşe Şakarcan dedi ki...

Gidelim de 100 m. ileride Bibiz'in yemekleri dururken J Burger'in bile esamesi okunmaz:))

The Missing Piece dedi ki...

kesinlikle haklısın! Bibiz'in yemekleri yanında tatsız tuzsuz,lezzetsiz gelir her yemek. çerkez tavuğu, grillde tavuk, zeytinyağlı sarma, humus, fava, sarmısaklı sos, içli köfte...gitmeyelim biz J Burger'e :)

Meral Erdoğan dedi ki...

ah aysecim, bibiz bizim icin bir ilah! ruyalarimiza giriyor artik zeytinyaglilari. o konuyu hic acma... en azindan hafta sonu jumbo kosarak 10 dakika :)

Ayşe Şakarcan dedi ki...

Pınar, Meral, haklısınız biz Jumbo'yu boş verip hep beraber Bibiz'e gidelim:))

HaNdE... dedi ki...

yalnız resim çizgi olmasına rağmen gözüme süper gözüktü! :))